UV Lambalar

Ultraviyole ile su, atıksu, hava ve yüzey dezenfeksiyonunun en önemli kısmı ultraviyole kaynağıdır (UV lambası). UV lambasını seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özellikler enerji tüketimi, boyutları, lamba ömrü ve fiyatıdır. Bu özellikler bir araya gelerek bir ultraviyole ünitesinin teknik ve ekonomik özelliklerini belirler.


Gelişen teknoloji ile birlikte UV lambalarının tükettiği enerji miktarında önemli azalmalar olmuştur. LIT lamba üretiminde yeni nesil düşük basınçlı amalgam lambalara odaklanmıştır. Bu lambalar günümüzdeki ultraviyole dezenfeksiyon sistemleri için en güvenilir UV kaynağıdır (bazı özel durumlarda diğer tipteki lambalar kullanılabilir).

 

LIT projelerinde kendi ürettiği lambaları ve dünyanın en önde giden UV lambası üreticileri ile çalışmaktadır (Philips Aydınlatma, LSI/Lightech). Verimi 40% civarında olan bu lambaların enerji tüketimi 1 W ila 15 W arası değişmektedir ve 16 000 saate kadar çalışabilmektedirler. Edindiğimiz bu tecrübe, LIT in dünya genelinde enerji verimi yüksek olan, her tür kapasitede ve yüksek kaliteye sahip UV dezenfeksiyon sistemleri üretmesini sağlamaktadır.

Ürünler
Site Haritası Litturkey © 2013